تقویم روز
امروز دوشنبه 20 مرداد ماه 1399 ساعت 15:28 ب ظ
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

نجات جان بیمار با مسمومیت قرص برنج با تلاش تیم درمانی

امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

بیماری که دچار مسمومیت قرص برنج شده بود با تلاش تیم درمانی و پزشک طب اورژانس از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش وب دا: بیمار آقای جوانی 27  ساله با خوردن قرص برنج به اورژانس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22بهمن مراجعه نموده بود، که با تشخیص سریع و به موقع و درمان اورژانسی در بخش اورژانس و بستری در بخش ای سی یو حال عمومی بیمار بهبود نسبی یافت.

دکتر علیمردانی متخصص طب اورژانس گفت: پس از درمان اورژانسی بیمار در بخش ای سی یو، جهت ادامه درمان به بیمارستان حکیم منتقل گردید و بهبودی کامل با وجود مصرف ۳ عدد قرص برنج و ترخیص در طی سه روز بستری، بسیار نادر بوده و مهمترین عامل در نجات جان بیمار با لطف الهی و درمان سریع و بدون فوت وقت در ساعتهای اولیه درمان می باشد.

وی افزود: بیمار در روز سوم بستری با حال عمومی خوب و پس از انجام مشاوره اعصاب و روان با علایم هشدار و آموزش های لازم به خانواده وی ترخیص گردید.

این متخصص طب اورژانس همچنین گفت: فسفید آلومینیوم، معروف به قرص برنج، از کشنده ترین مواد شیمیایی (ضد آفت برنج) بوده که به صورت قرص تولید شده و فروش و مصرف آن در کشور ممنوع و غیر مجاز است و مسمومیت با این دارو معمولا با احتمال بسیار بالا منجر به مرگ بیمار می شود.

وی در پایان از تلاش پرستاران بخش اورژانس و ای سی یو جراحی و پرستاران بیمارستان حکیم جهت مراقبت سریع درمانی نجات بخش برای بیمار و ادامه درمان توسط متخصص محترم داخلی دکتر کاوندی تقدیر نمود.

 

اخبــار مهــم
آرشیو اخبار