تقویم روز
امروز یکشنبه 2 آبان ماه 1400 ساعت 09:25 ق ظ

معرفی بخش رادیولوژی و ام ارآی

 

بخش  دپارتمان تصویر برداری بیمارستان 22 بهمن نیشابور شامل بخشهای رادیولوژی (مرکزی – اورژانس)  (-  سونوگرافی –  سی تی اسکن – ام آر ای – سنگ شکن ) می باشد که نحوه فعالیت و پذیرش بیمار به شرح ذیل می باشد.

  1. بخش رادیولوژی مرکزی  واقع در طبقه  زیر زمین  بخش جراحی مردان  ساعات فعالیت  بخش رادیولوژی مرکزی از ساعت 7.30 صبح الی 19.30 دقیقه بعد از ظهر می باشد . در این بخش کلیه تصویر برداری از اندامها و همچنین تصویر برداری با ماده حاجب  با هماهنگی و رزرونوبت قبلی انجام می گردد.

  2. بخش سونوگرافی نیز در محل رادیولوژی مرکزی واقع گردیده است  که  در شیفت صح بیماران بستری مورد پذیرش واقع شده و در شیفت بعد از ظهر از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 الی 21 بیماران سرپایی با رزرو نوبت پذیرش میگردد. رزرو نوبت  در تمامی روزها  در بخش رادیولوژی مرکزی  انجام می شود .

  3. بخش رادیولوژی اورژانس واقع در بخش اورژانس بیمارستان  در قسمت شرقی بیمارستان 22 بهمن می باشد.

فعالیت این بخش بصورت 24 ساعته  بوده و به بیماران اورژانس سرویس دهی می نماید.

  1. بخش سی تی اسکن اسپیرال در پلی کلینیک تخصصی در ضلع غربی بیمارستان 22 بهمن  واقع شده است . فعالیت این بخش بصورت  بیست و چهار ساعته می باشد . در این بخش تصویر برداری از کلیه اندامها  بدون ماده حاجب و همچنین  با ماده حاجب انجام می گردد.

  2.  بخش ام آر آی : واقع  در ساختمان پلی کلینیک تخصصی در قسمت غربی بیمارستان 22 بهمن واقع و از ساعت 7.30 الی 23.30 مشغول فعالیت بوده و از ساعت 7.30 الی 7.30 بعد از ظهر نوبت دهی جهت انجام ام آر ای صورت می گردد. در این بخش تقریبا  تصویر برداری از کلیه اندامها انجام می گردد.

  3. بخش سنگ شکن : این بخش در قسمت جنوبی بخش دیالیز واقع شده است و درمانگاه بیماران کلیه و مجاری اداری نیز در همین مکان می باشد ، جهت رزرو نوبت  به بخش سنگ شکن مراجعه شود.