رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن از پذیرش و بستری دو هزار و 60 بیمار در مرداد ماه امسال خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر امیدرضا امینی در گفت‌وگو با وب دا گفت: با توجه به شروع پیک پنجم کرونا در مرداد ماه این مرکز با تمام توان و افزایش تخت های بستری برای پذیرش بیماران کرونا ،خدمات درمانی بستری لازم به2060 بیمار  ارائه نموده است.

وی همچنین افزود: در مرداد ماه امسال دو هزارو 288بیمار از خدمات سرپایی کرونا در این مرکز بهره برده اند و متاسفانه91 بیمار کرونایی علی رغم تلاش همکاران ما جان خود را ازدست داده اند ویک هزارو 969بیمار پس از بهبودی  با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شده اند.

دکتر امینی افزود: در مرداد ماه امسال با توجه به افزایش تقاضای خدمت سی تی اسکن 10 هزارو 49 بیمار نیازمند سی تی اسکن در این مرکز پذیرش و خدمت سی تی اسکن دریافت نموده اند، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی 22بهمن دارای دو دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس و  2 اسلایس می باشد که جهت رفاه حال مراجعان نوبت دهی غیر حضوری برای استفاده بیماران سرپایی در این مرکز مهیا می باشد و علت زمان بر بودن نوبت  سی تی اسکن شلوغی بیش از حد و تقاضای بیش از ظرفیت دستگاه های سی تی اسکن می باشد.

رئیس سانتر کرونا نیشابور افزود: تعداد بخش های مراقبت های ویژه این مرکز چهار بخش می باشد که تجهیزات لازم در این بخش ها  نصب و راه اندازی شده است، بیماران بدحال کرونا در بخش های مراقبت های ویژه  آی سی یو  بستری می‌شوند، که دارای تجهیزات کمک  تنفسی پیشرفته می باشد و  تعداد ۵۰ تخت آی سی یو با توجه به نیاز بیماران بدحال در این مرکز ایجاد شده است.

وی همچنین گفت: با تبدیل درمانگاه تخصصی عطار به عنوان پشتیبان این مرکز  برای درمان سرپایی بیماران کرونا یک هزراو 533 بیمار در 5 هزارو 730 جلسه به صورت سرپایی پذیرش و تحت درمان در درمانگاه عطار  قرار گرفتند و بیماران سرپایی در صورت دریافت نوبت جهت ویزیت تخصصصی تا اطلاع ثانوی در درمانگاه تخصصی خیام پذیرش می گردند.